Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225
  • Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku

24. 5. 2016

Jednodenní latinskoamerický festival Merkádo promění ve čtvrtek 8. září od 9 do 21 hodin už potřetí pražské náměstí Jiřího z Poděbrad v Latinskou Ameriku. Přehlídka trhů exotických pokrmů, nápojů a výrobků představí na 30 prodejců, nabízejících výhradně zboží ze zemí Karibiku, Střední a Jižní Ameriky.

Kromě nevšedních gastronomických zážitků se návštěvníci mohou těšit i na bohatý hudební, taneční a přednáškový program. Letošní ročník je tematicky zaměřený na Amazonii a Peru. Návštěvníci si budou moci už tradičně odnést domů řadu pochutin, které k Latinské Americe neodmyslitelně patří, od kávy a kakaa přes exotické ovoce a pikantní omáčky, bylinky, kosmetiku, až po koření. K zakoupení budou i originální bižuterie a bytové doplňky, ručně vyráběné indiánskými komunitami z Mexika či Peru.

Na Merkádu nemůže chybět ani ochutnávka pokrmů podle původních receptur, s důrazem na peruánskou kuchyni (anticuchos, arepas, empanadas). Na zájemce dále čekají široká nabídka mexické kuchyně, argentinské steaky, chilská a argentinská vína, typické regionální destiláty, široká škála odrůd latinskoamerické fair trade kávy i jihoamerický nápoj mate.

V rámci doprovodného kulturního programu se mohou návštěvníci těšit na výstavu o peruánské indiánské medicíně, výstavu o mexických lidových řemeslech a relax zónu v podobě instalovaných houpacích sítí. Merkádo dále nabídne oblíbený workshop latinskoamerických tanců a nově i workshop přípravy peruánských kulinářských specialit. Novinkou letošního ročníku bude pořad přednášek o problematice Peru a Amazonie. O taneční vystoupení a tradiční workshop salsy a bachaty se postará skupina Salsa4water, bohatý hudební program představí řadu uskupení s tradičními latinskoamerickými žánry (samba, rumba, tango).

Festival Merkádo, který sdružuje nevelkou latinskoamerickou komunitu v České republice, pořádá spolek Merkado, z. s., ve spolupráci s Městskou částí Praha 3. Akce podporují velvyslanectví Peru, Mexika, Argentiny, Brazílie, Chile, Generálním konzulát a Turistický úřad Dominikánské republiky i Honorární konzulát El Salvadoru.

 

Autor: red vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS