Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Afrodiziaka: Radost na dlouhé večery

6. 5. 2014

Znáte to. Venku zima, že by kočku nevyhnal, brzy se stmívá a nálada pod psa. Co asi tak lidé v tomto čase dělají? Jednoduše se kočkují a milují! Co taky jiného, že?

Takže program by už byl. Teď ještě to zařídit tak, aby šlo všechno jako po másle. Ale ono to vždycky tak nejde! Právě v sexu muži často sahají po účinných a do nebes vychválených prostředcích z reklam, nervují se a snaží se dokazovat si svou mužnost a potenci. Ženy mezitím hledají namočené kapesníky a přestávají věřit tomu, že je dnes výjimečně nebolí hlava. Namísto stresu a pocitu vlastní neschopnosti je přitom lepší prožít večer plný dobrého jídla, pití a téměř dětské hravosti. Proč se neobrátit k přírodě? Ta si přece vždycky věděla rady!

Jídlem a pitím to začíná

Taková dobrá večeře, která nezpůsobí bolení břicha a nezatíží zbytečně žaludek, to je příjemný začátek milostných hrátek. I když se traduje, že pořádný steak je nejlepší afrodiziakum, lepší je zvolit lehčí jídlo s dostatkem zeleniny, například mořské plody nebo ústřice jsou považovány za vhodné k navození té správné nálady. Komu nechutnají, má i jiné možnosti. Maso, šunka a živočišné produkty mohou skutečně probudit takřka zvířecí pudy v každém z nás. Výbornou volbou je zvěřina s brusinkami, té zaručeně nikdo neodolá!

Co se týká zeleniny, doporučuje se chřest. Je výborným afrodiziakem a láká už svým tvarem. Pravdou totiž je, že v přírodě má všechno svůj význam a určitá podobnost nikdy nebývá náhodná. Ovoce a zelenina ve tvaru pohlavních orgánů skutečně zvyšují sexuální touhu! Co třeba takový banán? Zmíněný chřest, broskve, jablka nebo třeba ústřice. Fantazii se meze nekladou a chytré ženy vědí, co mají muži připravit k obědu či k večeři!

Své vykoná i kakao, lahodná čokoláda, smetanový krém, šlehačka, nakonec i známé šampaňské s jahodami, čímž se už dostáváme k alkoholu. Také on má svůj význam! Samozřejmě pijeme s mírou, protože jinak skončíme tak akorát s výpadkem paměti a bolením hlavy. A takový sexuální zážitek pak rozhodně za nic nestojí! Pivo, dobré červené víno, které vás rozvášní, zavaří vám krev, horký kořeněný svařák, šampaňské s jahodami, to je ono! Z nápojů se doporučuje i káva, kakao, mléko nebo zelený čaj.

Okořeňte si život!

Bez koření to samozřejmě nejde. Za nejsilnější rozpalovač pohlavní touhy se obecně považují chilli papričky. Vždyť už samy o sobě pálí tak, že by člověku shořel jazyk! Ale i další koření má něco do sebe. Muškátový oříšek, hřebíček, vanilka, skořice, badyán, také zázvor nebo pepř. V neposlední řadě je nutné zmínit také cibuli a česnek, i když jsou zápachu nevalného, přesto fungují! Jakékoliv pálivé koření zabírá spolehlivě a znamenitě. Rozpálí, prokrví a vzrušení je zaručeno!

Ze sladkých dobrot pak můžeme zmínit vanilku, kakao nebo třeba med. Mateří kašička je pak právem považována za elixír života a na sexuální funkce má velmi pozitivní vliv! A na řadu přichází i exotické ovoce, například fíky, granátová jablka nebo plody açaí či durianu. Z cizokrajných bylin určitě zaujme guarana, ženšen, maca anebo velice oblíbený kotvičník, který je snad nejprodávanějším zbožím v bylinkářstvích!

Na sexuální funkce působí dobře i ořechy a semena všeho druhu, také proto, že kromě řady cenných vitaminů a minerálů obsahují vitamin E, bez něhož by sexuální funkce jaksi nefungovaly. Dýňová semínka pánové uvítají nejen na zvětšenou prostatu, ale zinek v nich obsažený také podporuje správné fungování pohlavního ústrojí a tvorbu pohlavních hormonů.

Čarodějným receptům s nejrůznějšími podivnými přísadami je lepší se vyhnout a místo toho se zaměřit na osvědčené bylinky, přírodní prostředky nebo exotické ovoce, se kterým se seznámíme podrobněji. Ještě bychom neměli zapomenout na aminokyselinu arginin! Má řadu funkcí, mimo jiné podporuje erekci a zvyšuje potenci.

Kotvičník, guarana či maca

Kotvičník stojí u mužů na prvním místě a traduje se, že po něm stojí všechno, co stát má. Jedná se o drobnou bylinku, je však velká svou silou i účinky. Říká se jí zelená viagra a je vhodná jak pro muže, tak pro ženy, u kterých zvyšuje pohlavní touhu a pomáhá v klimakteriu. Starším mužům prospívá také při potížích s prostatou. S oblibou se využívá i u sportovců, zejména ve formě nejrůznějších koncentrovaných přípravků, protože prakticky nahrazuje steroidní hormony a podporuje růst svalové hmoty. Kotvičník výrazným způsobem zvyšuje tvorbu pohlavních hormonů, testosteronu u mužů a estrogenů u žen. Seženete ho v každé zdravé výživě či bylinkářství.

Guarana poslední dobou začala nahrazovat kofein v kávě, ale kromě povzbuzení vitality a dodání energie povzbuzuje také sexuální funkce a je považována za afrodiziakum. Vlastním jménem paulínie nápojná pochází z Jižní Ameriky a má řadu léčebných účinků. Kromě toho, že stimuluje činnost mozku i pohlavní funkce, což někdy pochopitelně nejde dohromady, také tiší bolest, odstraňuje křeče, pomáhá snižovat váhu, zrychluje metabolismus a kladně působí při nervovém vyčerpání a depresích. Obsahuje podobné složky jako káva a kakao, tedy theobromin, theofylin a samozřejmě také kofein. Kombinace kávy a guarany se ale příliš nedoporučuje. Mnohem vhodnější je kombinace obilné kávy s guaranou. S oblibou ji využívají studenti před zkouškami. Kromě sexu jim jde lépe i učení.

Maca je dalším zázrakem, který působí především na plodnost a potenci. Bylinka je pro změnu považována za peruánskou viagru a opět pochází z Jižní Ameriky. Řadě žen již pomohla otěhotnět, má vliv jak na ženskou, tak i mužskou plodnost, zvyšuje tvorbu svalové hmoty, celkově omlazuje, dodává energii při rekonvalescenci a zabraňuje stárnutí.

Začalo to jablkem

Podle všeho Eva Adamovi podala právě granátové jablko. Není tedy divu, že jsou známy jeho afrodiziakální účinky. Granátovníky najdeme převážně ve Středomoří. Plody stromů obsahují cenné vitaminy, minerální látky, dokonce i esenciální aminokyseliny. Granátové jablko obsahuje vápník, hořčík, železo, sodík, draslík, vitaminy skupiny B a vitamin A. Doplňuje potřebné minerály a využívá se spíš jako koření. Přidává se do alkoholických nápojů a své zastoupení má také v kosmetice, především pro svou velmi příjemnou vůni.

Dalším ovocem, které povzbuzuje sexuální choutky je durian. Pochází z Východu a je o něm známo, že poněkud zapáchá, přesto prý účinkuje jako afrodiziakum. Navíc snižuje horečku a obsahuje zejména vitaminy skupiny B, hodně vitaminu C a některé aminokyseliny.

Açaí je ovoce vyskytující se na vysokých palmách, které rostou převážně v Jižní Americe. Na rozdíl od durianu velmi příjemně voní a přidává se do různých nápojů nebo zmrzlin. Má nejrůznější léčebné účinky a mimo jiné působí také jako afrodiziakum.

Spolehlivým prostředkem je také čokoláda. Obsahuje povzbuzující složky, a i když někdo tvrdí, že je lepší než sex, pravděpodobně by jedno bez druhého nemohlo existovat. Pokud chcete vyzkoušet něco opravdu originálního, nechejte se objednat na čokoládovou masáž nebo si s partnerem dopřejte čokoládovou koupel. Kromě skvělých účinků na celé tělo vám stoprocentně spraví náladu a rozjitří všechny smysly. Tak hurá do toho!

Autor: Taťána Kročková vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS