Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Eva Kalivodová Štichová: Ráda se mazlím s energiemi

1. 2. 2018
Kartářka a léčitelka Eva Kalivodová Štichová má k dispozici mnoho předmětů a metod. Vykládá tarotové karty nebo kostky a provozuje také čtyřletou Akademii Křídla Andělská. Důležité je podle ní napojení na energie, které mohou lidem pomoci.
 

Jací lidé za vámi vlastně chodí?

Jedná se o širokou škálu lidí, hodně jich přichází na doporučení. Ptají se na to, co je čeká, zda mají odejít z práce, zda je nevyhodí. Zajímají je vztahové věci, chodí za mnou nejen manželé, ale i milenci nebo prostě spřízněné duše, což nemusí být muž a žena, ale i dvě ženy, které se energeticky hodně přitahují, což znamená, že se znají z minulých bytí. Často za mnou chodí i lidé sami se sebou, což je úžasné. Chtějí se změnit, popisují, že je něco tlačí, sedí, tečou jim slzy. Nebo přicházejí ti, co jsou na nějaké cestě, něco ve svém životě změnili a nevědí, co mají dělat dál.

Chodí k vám i nemocní lidé?

Ano, nemoc je nenaslouchání své duši. Pokud nejdeme svou karmickou cestou, duše na nás zevnitř buší a projeví se to skrze fyzické nemoci. Postupy u každého jedince jsou různé. Někdy přistoupím k regresi, jindy k odblokům nebo použiju návrat do minulých životů. Odvádím mrtvé duše a věnuji se magii, která je jen jedna. Záleží pouze na tom, jak ji kdo nasměruje. Když ji lidé začnou zneužívat, obrátí se to proti nim. Hodně lidí přijde a začíná větou: „Dobrý den, já jsem asi blázen.“ Nebo: „Já mám asi dítě blázna.“ Když otevřu knihu života a začnu si s nimi povídat, mnohdy je zastavím, řeknu, co jejich brouček dělá, aby pochopili, že je to normální, byť se s tím dosud nesetkali.

Nabízíte plno služeb. Vždy sama určíte, která může dotyčnému pomoci?

Nabízím výklad karet, práce s energiemi, s kterými se ráda mazlím, léčení Shamballa, Ama Healing či Matrix, práci s kyvadlem, mandalami, nilským křížem, phurbou, pohárem a dalšími pomůckami. Když někdo přijde a vidí můj obchůdek, říkám, že tam není nic, co by bylo jen hezké, ale všechno lidem pomáhá. Mám tady také různé kameny. Třeba černý kámen šungit. Když se dá do vody, ta je pak jemně sladká.

To je opravdu hodně možností…

Dělám i velké projekty, zahrady, hotely, geopatogenní zóny, intuitivní písmo, což je spojení s mým průvodcem, který odpovídá na konkrétní otázky. Věnuju se také alergiím – člověk ví, na co je alergický, málokdy je to ale opravdu alergie, většinou je to spojené s psychikou. Provádím i diagnostiku nemocí. Nebo někdo vytáhne léky, které užívá, a zeptá se, na kolik mu pomohou. To zvládají studenti mé akademie Křídla Andělská už po prváku.

Může se léčitelem či kartářem stát každý?

Musí chtít a musí se umět napojit na energie. Studentům říkám, že přednášet a pracovat mohou i bez školy. Důležité je ale mít praxi, lidé vás totiž mohou nachytat na švestkách, reputaci si můžete zkazit rychle a těžko ji budete získávat zpátky. Když někdo působí na vesnici, nemusí ji zpět získat už nikdy. Někteří studenti začnou mít problém s egem, pochválím je a začnou se kdesi vznášet. Všichni tím holt musíme projít. Z mnoha studentů mám ale radost. Ti, kteří přicházejí do čtvrťáku, se hlídají navzájem, jsou skvělá parta. Volají si, když něco řeší, a pokud si neví rady, pak zavolají mně a zeptají se. Ptát se je důležité. Někteří lidé jsou už ze školy venku, pracují a kdykoli se mohou ozvat, ráda jim poradím.

Učíte se i vy nové a nové věci?

Jistě. Snažím se všechno propojovat. Třeba před lety jsem se byla více vzdělat u filipínského léčitele Alexe Orbita. Na Filipínách jsem byla dvakrát, byla jsem i v Anglii, všude jezdím za prací s energiemi, nové poznatky učím i studenty, když cokoli pocítím, snažím se to předat dál.

Nebojíte se budoucí konkurence?

Nebojím. Každý tu práci dělá a bude dělat jinak, každý do toho dá něco ze sebe. Jsem naopak ráda, že pomáhat bude umět víc lidí. Předávám všechno, co znám.

Můžete uvést příklady, v čem jste někomu pomohla?

Jednomu člověku jsem třeba zachránila nohu před amputací, jinému zase řekli, že má po nehodě poškozenou část mozku, pak se ukázalo, že už nemá. Z toho mám vždycky radost. Někdy si i dopisuju s lékaři. Oni mi napíšou, co člověku je, a já jim pak odepíšu, co jsem zjistila. Někteří lékaři sem i chodí, bavíme se o pacientech, což mi při práci pomáhá.

Vydáváte i knížky?

Ano, mám nakladatelství, které vydává knížky, cédéčka i brožurky s kartami nebo devítihrannými kostkami, které fungují jako karty. Hodně se prodávají také mandaly namalované na hrncích nebo polštářích. Také jsem napsala knížku receptů pro život, které pomohou při dennodenních problémech.

Můžete nějaký recept prozradit našim čtenářům?

Když má někdo migrénu, což je nemoc krční páteře, která vzniká od sedavých zaměstnání, doporučuju, aby preventivně pil tento nápoj: tři deci vlažné vody, do toho šťávu z půlky citronu, čajovou lžičku himálajské soli, zamíchat a vypít. Žádná hitparáda to není, ale pomůže to. Nejdřív je třeba pít to každý den, pak frekvenci snižovat. Je ale třeba popíjet nápoj preventivně, ne až tehdy, když migréna přichází, to už je pozdě.

Tak to by pomohlo hodně lidem…

Stejně jako další recept. Když mám rýmu nebo kašel, což znamená, že nechci něco přijmout a něco pustit, obětuju ponožky a do plátýnka nebo rovnou do ponožky nastrouhám zázvor, dám ho dolů, aby šel do chodidla, před spaním si ponožky navleču, přes noc zázvor vše špatné vytáhne a ráno ho vyhodím.

Hm, to zní také zajímavě…

Na záněty v zubech, když je tam bílá kulička nebo hnis, zase pomáhá česnek. Stačí ho podélně rozříznout a na deset minut přiložit na hnisavé místo, štípe to jako čert, ale je to účinné. Česnek pak zešediví, je třeba ho vyhodit a rozříznout další, který přiložíme zase za hodinu, a poté ještě potřetí, respektive maximálně třikrát za den. Potřetí to je síla, bolí to, pálí, ale zbavíte se zánětu, a pokud půjdete ráno na kontrolu k lékaři, určí, že zánět nemáte… Česnek pomáhá i dětem při zánětu uší. Je nutné dát jim žvýkat žvýkačku, česnek rozdělit na čtvrtinu, poklást ho v papírku na ušní mističku, tedy ne úplně do ucha, vytáhnout, a opakovat zase za deset minut. Česnek zánět vytáhne a dítě nemusí jít na píchnutí ucha.

Tyhle babské rady jsou k nezaplacení!

Řeknu vám ještě další. Když vykrojíte kolečko ve tvaru bradavice z citronové nebo pomerančové kůry, dáte ho na 24 hodin do sklenice s octem, pak okolí bradavice potřete krémem, kolečko dáte na bradavici, přelepíte náplastí, tak ráno bude po bradavici, vypadne. Musíte ale najít matku, pokud máte bradavic víc, většinou je to ta první. Není pravidlem, že matka bradavice má černou tečku uvnitř. Jednoduchý recept je dát si minci na čelo, když vás bolí hlava. Dřív se dávala okurka, jenže tu u sebe většinou nenosíte. Minci poprosíte, aby na čele držela, a bolest je za dvacet minut pryč!

Kdy vás vlastně začalo léčitelství zajímat?

Přišlo to potichu, jako dítě jsem nevnímala, že jsem jiná tím, co cítím. Myslela jsem, že to má každý. Děti vás ale velmi rychle vyženou z kolektivu, když byla hra na schovku, vyšouply mě, protože jsem předem všechno věděla. Slíbila jsem, že nebudu říkat konec a vzaly mě zase zpátky. Jsem z Karviné, bydleli jsme v paneláku a bavila jsem se tím, že jsem se večer před spaním dívala z okna a pozorovala lidi, kteří šli domů. Tipovala jsem, do kterého patra přijede výtah, vždy to tak bylo a už to byla nuda. Je to o rozšířené intuici, naučila jsem to tehdy i sestru. Také léčení jsem se vlastně věnovala odmala. Lidé si vzali mou ruku, někam ji plácli, třeba na hruď, a říkali, že jim to pomáhá.

Jakým krédem se při své práci řídíte?

Všichni bychom měli kráčet s pokorou, úctou a láskou, vnímat lidi, respektovat se navzájem, nikoho nepřesvědčovat, ani se sami nenechat přesvědčit a manipulovat. Svým studentům říkám: Chovejte se tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám. Jste pouhým médiem, které dostává informace z vyšších sfér k jejich předání dál, popřípadě k další práci. Pokud se k esoterickým vědám obrátíte zády, vrátí se vám to se stejnou razancí, s jakou to vyšlete. Nedokážete-li zvládnout své ego, o své vnímání můžete zcela přijít.

Autor: Andrea Cerqueirová vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS