Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Zkuste relaxovat jinak – máte balkon nebo terasu?

1. 6. 2018

Jste typ, který neposedí, ale víte, že byste měli více odpočívat a relaxovat? Máte sedavé zaměstnání, ale také potřebujete relaxaci, tedy tu duševní – jenže kdybyste si lehli k filmu, na masáž nebo s knížkou, tak byste se za celý den nehnuli už skoro vůbec?  Co třeba vyzkoušet zahrádku na balkoně či na terase!

Na chvilku vypadnout z bytu i jen na balkon může být velmi příjemné. Od toho také balkony máme. Někdo si dá na balkoně kafíčko, jiný cigárko a další se tu opaluje. Ale když spojíte příjemné věci, které jsme právě vyjmenovali, s těmi užitečnými, budete nejen odpočinutí, ale i spokojení, že jste volný čas strávili hezky, a zároveň že přinesl i další užitek.

A vůbec se nemusíte bát, že byste si zavařili na velké problémy, když se pustíte do balkonového nebo terasového pěstování. Že byste nemohli odjet na víkend pryč, to také nehrozí. Dnes lze koupit truhlíky, ve kterých si díky zavlažovacímu systému rostliny samy poradí i déle než týden.

A čím bude zahradničení tak užitečné? Jednak si pravidelně protáhnete tělo a jednak vypěstujete buď nádhernou okrasu balkónu a terasy nebo si vypěstujete vlastní ovoce či zeleninu. A také výrazně ušetříte. Na první pohled to vypadá nemožně, ale v truhlících lze pěstovat kde co. Třeba i cuketu nebo okurky, samozřejmě hrášek, saláty, jahody, kedlubny a mnohé další.

Pro nákup zahrádkářských potřeb nemusíte daleko

Letos se totiž s nabídkou zahrádkářských věcí zejména po ty z nás, kdo chtějí pěstovat v truhlících a květnících na balkonech či terasách, přímo roztrhnul pytel. Stačí jít do supermarketu a je to. Kompletní nabídku v této oblasti má zejména Lidl, kde až do začátku července můžete koupit vše, co budete k novému způsobu relaxování potřebovat. Lidl leták příští týden vám pak poradí, co bude v nabídce za akční ceny.

A co budete potřebovat? Hlavně pěstební nádoby, substrát, organické hnojivo, rukavice, semínka nebo sazeničky a základní nářadí, samozřejmě v malém provedení. Užitečné budou tzv. kari sítě, po kterých se budou pnout mnohé rostliny třeba přes celou zeď. S přehledem to dokáží některé jahody, pak hrášek, okurky, některé cukety, dýně, fazole, ale i spousta jiných rostlinek – ze skupiny těch okrasných.

Díky tomu, že poženete svou zahrádku směrem vzhůru, získáte velkou pěstební plochu a můžete mít opravdu velkou úrodu nebo balkon plný květů. Pokud ale chcete pěstovat ovoce a zeleninu, spoléhejte se vždy jen na biologické hnojení, tedy na přírodní organická hnojiva. A čím při pěstování začít? Co třeba bylinkami, kterých dostanete v Lidlu na výběr opravdu mnoho? Hned potom přijdou na řadu velmi nenáročné saláty nebo hrášek. A ve vyšších nádobách budou krásné i mrkve či ředkve.

Drahé bio produkty porostou přímo u vás

Všichni víme, jak drahé je vše, co se honosí známkou Bio. Tak proč jako součást relaxace a příjemného trávení volného času nezkusit vypěstovat vlastní bio produkty! Třeba rajčata a bazalku, ze kterých pak může být vynikající rajčatovo – mandlová polévka. Recept na ni najdete tady.

A když ještě k tomu uděláte pár dalších změn a přejdete na zdravější, tedy na bio životní styl, brzy zjistíte, jak je vám dobře. To vše díky tak malému začátku, kterým bylo zahradničení na balkoně či terase, co dokonale poslouží jako skvělá a alternativní relaxace.

Autor: PR vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS