Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

7. ročník soutěže Vinařství roku zná finalisty

12. 4. 2016

V soutěži o titul Vinařství roku 2015, pořádané Svazem vinařů ČR, jsou známá jména devíti finalistů. O vítězství budou bojovat vždy tři společnosti v kategorii malé, střední a velké vinařství. Vítězové budou vyhlášeni 2. června v Brně.

Do letošního ročníku soutěže se zapojilo 27 vinařů a vinařských společností ve třech kategoriích podle velikosti produkce. Porota byla letos rozdělena do čtyř komisí. „Každá z nich byla složena ze tří nezávislých významných osobností, které posuzovaly kritéria jako úspěchy vína ve vinařských soutěžích, prezentaci v online prostředí, naplňování hodnot značky „Vína z Moravy, vína z Čech“ a obalový design“, uvádí prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray. V březnu proběhlo hodnocení, z něhož vzešlo devět nominovaných vinařství.

Letos se tak do finále probojovali:

Malá vinařství (produkce do 50.000 l)

Jakub Šamšula vinařství (Čejkovice)

Víno J. Stávek (Němčičky)

Vinum Moravicum (Bzenec)

Střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l)

Gotberg a.s. (Popice)

Sonberk  a.s. (Popice)

Vinařství Štěpán Maňák (Ždánice)

Velká vinařství (produkce nad 250.000 l)

Château Valtice - Vinné sklepy Valtice, a. s.

Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice, a.s.

Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.

Druhé kolo hodnocení finalistů proběhne začátkem května, kdy skupina dalších odborníků navštíví jednotlivá vinařství. Konečného vítěze ale spoluurčí stejně jako loni veřejnost svým hlasováním. Lidé budou vybírat ze všech devíti nominovaných vinařství a prostřednictvím webových stránek www.vinarstviroku.cz nebo sms jim mohou posílat hlasy. Výsledky Vinařství roku 2015 budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru 2. června 2016 v prostorách činohry Městského divadla Brno. 

Autor: red vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS