Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Cranach stále živý

22. 6. 2016

Hledáte-li nevšední kulturní zážitek, neměli byste vynechat novou výstavu Národní galerie ve Šternberském paláci v Praze s názvem Cranach ze všech stran.

Výstava představuje německého renesančního mistra Lucase Cranacha staršího (1472–1553) nejen prostřednictvím unikátních obrazů, ale také s pomocí nejzajímavějších výsledků průzkumu Cranach Digital Archive Düsseldorf.

Soubor pražských prací spojených s Cranachovým jménem je mimořádně různorodý a zahrnuje populární výjevy Starého pošetilce, Cizoložnice před Kristem či Adama a Evy. Ústředním exponátem výstavy je pak desková malba Zákon a Milost. Jako základní zdroj poznání luteránské teologie patří obraz mezi největší poklady německého malířství.

Nejcennější exponáty poslouží návštěvníkům k odhalení technologických postupů vzniku děl a jejich kopií i představení Cranachovy dílny. Vedle tradičních komentovaných prohlídek jsou k výstavě pořádány i odborné přednášky – například o identifikaci výtvarných originálů, kopií a falz. Pro děti jsou připraveny workshopy o technikách Cranachovy malby či výtvarný ateliér přímo v prostorách výstavy.

Název: Cranach ze všech stran
Místo: Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1
Termín: 23. 6. 2016 – 22. 1. 2017

 

Autor: red vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS