Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Kristýna Kociánová: Sním o zahrádce plné bylinek

1. 2. 2015

O lásce k zimním sportům, o receptu na hubnutí, ale také třeba o tom, proč skončila ve známém televizním seriálu, jsme si povídali s mladou, usměvavou herečkou Kristýnou Kociánovou. 

Široké veřejnosti jste známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde jste hrála téměř devět let zdravotní sestřičku Mirku. Nemrzí vás, že tvůrci už vaši roli ukončili?

Jen bych upřesnila, že v seriálu jsem nebyla devět let v kuse, ale s přestávkami. Když se Ordinace I. měnila na Ordinaci II., tak jsem měla zhruba dvouletou pauzu. A jestli mě mrzí ukončení role? To asi není otázka přímo na mě. Samozřejmě mě mrzí, že už se nebudu setkávat s hereckými kolegy, s lidmi od filmového štábu, protože za ty roky mezi námi vzniklo nějaké přátelství, byli jsme jako jedna velká rodina. Ale sestřička Mirka šla za svým štěstím a já jí to přeju. Nelze zůstat deset nebo dvacet let na jednom místě. Ta seriálová nálepka je velká, je čas posunout se dál.

Došla Mirka alias Kristýna Kociánová za štěstím?

Abych byla upřímná, mám teď období, kdy jsem se ocitla na jakémsi životním rozhraní. Co teď, co dál? Vlastně v jednu chvíli jsem skončila v seriálu i v angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Jsem na volné noze, hledám a věřím. Mým velkým snem je zahrát si v nějakém filmu. Tak třeba se mi ten sen splní.

Přeju vám to. Pojďme ale ještě krátce vzpomenout na sestřičku Mirku. Vašim seriálovým parterem byl Petr Rychlý, který hraje doktora Mázla už od samého počátku. Jak se vám s ním hrálo?

Skvěle. Když jsem v seriálu začínala, byla jsem úplný kandrdas. S Petrem jsem zažila dokonce i první pusu před kamerou a dodnes si pamatuju, jak jsem před tou scénou byla strašně nervózní. On to logicky vycítil a pomohl mi, udělal z toho legraci. Vlastně mi pomáhal už od začátku, a nejenom mně, i ostatním mladým hercům. Byl takovým naším rádcem a učitelem, jak učí na konzervatoři, tak to prostě umí. Moc si ho vážím. V souvislosti s tím je taky zajímavé, že on mě vlastně v roli Čestmíra Mázla, do kterého jsem byla v seriálu zamilovaná, přivítal, a v závěru mi i zamával. Kruh se uzavřel.

Při tom přivítání si vás diváci vybaví jako baculku v pruhovaných podkolenkách. Dnes máte očividně o pár kilo míň a sluší vám to. Jak jste toho docílila?

Dlouhou dobu jsem tvrdila, že je to v hlavě, než mi vlastně došlo, že je to v duši. Já nikdy nebudu nějak vychrtlá, nejsem na to ten typ, a jsem za to i ráda. Ale samozřejmě jako každá mladá holka jsem trpěla tím, že mám kila navíc a chtěla jsem je shodit. Chodila jsem různě do posiloven, cvičila jsem, držela diety, dostala jsem se až do jakéhosi psychosvěta, až mi moje dobrá kamarádka řekla: Už se zklidni, nemluvíš o ničem jiném, než o hubnutí! Zamyslela jsem se nad tím a začala se sebou pracovat vnitřně. Pak do toho přišla láska, a když máte lásku, neřešíte jenom to, jak vypadáte. Šlo to najednou samo, přirozeně.

Pořád nosíte proužkované podkolenky?

V seriálu už jsem je pak nenosila, ale je pravda, že v soukromí je nosím. Obzvlášť v zimě, to jsem na teplé podkolenky zvyklá. 

Kompletní rozhovor čtěte v tištěné verzi časopisu!

Autor: Saša Stušková vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS