Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Valerie Chlubnová: Zbavte se svých upírů!

1. 10. 2015

Vede obchod s magickými potřebami a nabízí pomoc jako čarodějnice a rootworker. Klienty mimo jiné zbavuje prokletí a psychických upírů. „O takové služby je v poslední době velký zájem. Téměř každý potřebuje zvýšit psychickou odolnost,“ vysvětluje Valerie Chlubnová.

Kdo to je rootworker?

Rootworker je jedno z mnoha označení používaných pro někoho, kdo dělá hoodoo. Doslova je to ten, kdo pracuje s kořeny. Zahrnuje to celou řadu magických praktik – od přípravy nejrůznějších magických přípravků a pomůcek přes poradenství, spirituální očistu až po vykonávání rituálů ve prospěch klientů. Původně rootworker ve své komunitě zastával všechny důležité role. Lidé se na něj obraceli zároveň jako na čaroděje, lékaře, psychologa, právníka i soudce. Já se snažím být lidem, kteří mé služby vyhledají, stejně prospěšná.

Jak se hoodoo liší od voodoo?

Hoodoo u nás není moc známé, takže si většina lidí myslí, že je to jedno a totéž. Nicméně voodoo je magicko-náboženský systém původem z Haiti, zatímco hoodoo je afro-americká lidová magie rozšířená především v jižních státech USA. Dalo by se říct, že hoodoo je voodoo bez jeho náboženské složky, ale to už je natolik zjednodušené, až to skoro není pravda. Protože ale mají oba tyto směry společné kořeny, jsou si hodně podobné.

K vašim službám patří čtení z kostí. S jakými otázkami za vámi klienti chodí nejčastěji?

To se liší podle pohlaví a věku. Navíc i v různých částech roku převládají různá témata. Nicméně muži za mnou obvykle přicházejí, protože se obávají, že je někdo proklel nebo chtějí zlepšit finanční situaci. U žen dominují milostná témata. Ženy se na mě také více než muži obracejí kvůli řešení pomluv. Naopak touha najít si nové nebo udržet stávající zaměstnání je u obou pohlaví stejná.

Je magie váš jediný zdroj obživy?

Ne, není. Vystudovala jsem aplikovanou informatiku a kromě toho, že jsem rootworker, působím také jako IT konzultant na volné noze. Věnovat se obojímu je součást mé duševní hygieny a zároveň mi to umožňuje pracovat v souladu se svou vnitřní morálkou.

Jak to myslíte?

Narážím na dilema, které pravidelně řeší některé moje kolegyně a kolegové, a to, zda v hubených měsících přijmout klienta, jehož cíle jsou v rozporu s jejich přesvědčením, nebo si nevydělat ani na nájem.

Z čeho vyrábíte své svíce, oleje, koupele a kosmetiku?

To je samozřejmě tajné, ale něco přece jen prozradit můžu. Například svíce jsou z v poslední době hodně diskutovaného palmového vosku. Ne snad, že by byl zdravotně závadný, problém je v jeho získávání. Chudá Malajsie konečně našla způsob, jak vydělat peníze, a kácí ve velkém pralesy, aby měla více prostoru pro pěstování palem a díky tomu vyrobila více palmového oleje, který se hojně používá například v kosmetickém průmyslu. I přesto raději sáhnu po palmovém vosku než po parafinu, který je ropným derivátem, a jehož pálení způsobuje lidem trpícím dýchacími obtížemi problémy. Ostatní produkty mají příliš mnoho složek, abych je vyjmenovala všechny, ale směsi bylin a esenciálních olejů jsou podstatnou součástí každého z nich.

Kolik času věnujete přípravě kouzel?

To záleží na typu kouzla. Existují „malá“ kouzla, která mám připravená a provedená během jediné hodiny, a jsou rituály, na jejichž přípravě pracuji celé dny, někdy i týdny. Hodně lidí si představuje, že za mnou přijdou, vylíčí mi svoji situaci, já z regálu vytáhnu, co je třeba, udělám „čáry máry fuk“ a bude vystaráno. Takhle to ale nefunguje. Osobní konzultace je jen část procesu.

V poslední době se hodně mluví o psychických upírech. Jak je poznáme?

Psychičtí upíři jsou lidé, kteří druhé připravují o energii. Mohou to dělat nevědomky – takovým prototypem jsou neustále nešťastní nebo naštvaní lidé, kteří vás bez ustání zahrnují svou negativitou. Daleko nebezpečnější jsou záměrní psychičtí upíři. Jsou to špičkoví manipulátoři a berou na sebe celou řadu podob, vždy ale s cílem připravit vás o životní energii. Jejich zbraněmi jsou především negativní emoce, které ve vás probouzejí – vina, nejistota, úzkost nebo strach. Vetřou se vám do života a nenápadně vás učiní na sobě závislými.

Jak se jim bránit?

Zdaleka nejlepší obrana proti psychickým upírům je nestýkat se s nimi. Takový upír vás chce využít jako spižírnu, takže pokud jste ho něčím smrtelně neurazili, jakmile vyklidíte jeho pole působnosti, zapomene na vás a najde si jiný zdroj energie. V žádném případě se s ním nepouštějte do křížku. Boj o dominanci a moc je upírovou doménou – on se bude bavit a sílit, jelikož jemu spory dobíjejí baterky, zatímco vás budou oslabovat a vysilovat.

A co hoodoo, má na psychické upíry nějaký recept?

Ano, a je to jedna z formulí, o kterou mají zákaznici v poslední době velký zájem. V češtině jí říkám „Duševní štít“ a je určená mimo jiné právě na obranu proti psychickým upírům. Její pravidelné používání pomáhá trvale zvýšit psychickou odolnost. Je vhodná pro každého, kdo pracuje ve stresujícím prostředí nebo se setkává s velkým množstvím lidí. Moji klienti z řad lékařů, učitelů, úředníků a manažerů ji používají snad všichni. 

Autor: Pavla Kamešová vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS