Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Bohdana Boniatti: Starám se o tělo i duši

1. 3. 2016

Regresní terapeutka Bohdana Boniatti je zářným příkladem toho, jak skloubit péči o tělo s péčí o duši. Bývalá reprezentantka ve fitness časem přesídlila do kanceláře, kde pomáhá klientům hojit stará zranění a rozvrácené vztahy.

Máte za sebou úspěšnou sportovní dráhu, jak jste se vlastně dostala k fitness?

Po dvanáctileté éře sportovní gymnastky jsem z důvodu bolesti v zádech pravidelně navštěvovala fitcentrum, kde si mě jednoho dne všimla majitelka. Požádala mě, abych se pokusila za její klub Studio Herkules Ostrava připravit na závody. Domnívala se, že tak malá postava se souměrnými svaly určitě na pódiu upoutá pozornost. A měla pravdu, vyhrála jsem hned první závod – mistrovství ČR. Pak jsem čtyři roky brouzdala po světových pódiích a promotéři mezinárodních akcí mě uváděli jako nejmenší fitnessku na světě, měřím totiž pouhých 147 centimetrů.

Co vás přimělo k tomu, stát se regresní terapeutkou?

K regresní terapii jsem se dostala na základě jediné přednášky Patrika Bálinta v Ostravě. Sama jsem tehdy hledala pomoc v oblasti nefunkčních vztahů doma i na pracovišti. Hned jsem se objednala na terapii, a po prvním sezení věděla, že se chci tyto techniky naučit používat. Byla jsem fascinovaná, protože jsem na psychice i fyzickém těle cítila jejich okamžitý dopad. Posledních 19 let pracuji jako vedoucí komerčního oddělení regionální televize POLAR Ostrava a zatím se mi daří práci manažerky a terapeutky zvládat společně.

Jak na tu změnu reagovalo vaše okolí?

Když jsem začala praktikovat terapeutickou praxi, zjistila jsem, že i na obchodních schůzkách nastupuji do role terapeuta. Jako bych to měla napsáno na čele. Klienti se mi svěřují se svými osobními příběhy a starostmi. Nejprve jsem měla tendence role manažerky a terapeuta oddělovat, ale pochopila jsem, že jsem tak silně profilovaná jako terapeut, že nezbývá než to přijímat a nebojovat s tím. A musím říct, že je mi to velmi příjemné, když při uzavírání obchodního případu objevíme i odpovědi na některé otázky klienta. Je to taková přidaná hodnota našeho obchodního vztahu.

Vnímáte určité propojení obou oblastí, nebo jste záměrně zvolila přechod od těla k duši?

Nevnímám tolik propojení jako spíše přirozené vyústění. Posledních pár let při pohledu zpět si uvědomuji, jak jsem prošla etapami, kdy jsem se čistě věnovala tělu a pak zase v extrému pouze studiu duchovních technik a přístupů. Pak mi došlo, že tělo je schránka, kterou tady na Zemi potřebujeme k životu, a proto se o něj musíme dobře starat, aby dobře nakrmená a opečovávaná duše měla kde sídlit. Tak jako já chci žít v krásném a uklizeném domě, tak i má duše chce mít svůj krásný a bezpečný dům. Od té chvíle se starám o tělo i duši tak, abych je nedonutila na sebe vzájemně žárlit.

Jako regresní terapeutka zřejmě věříte v existenci minulých životů, je to tak?

Ano, věřím. Ale pro absolvování regresní terapie není nutné věřit v existenci minulých životů. Jde nám u toho vlastně hlavně o asociační paměť a pocity. Můžeme si klidně společně myslet, že nám mozek nabízí smyšlené obrazy, a nazýváme to minulými životy. Je mi to jedno, hlavně, že se klientovi uleví.

Jak na vás zapůsobilo, když jste si sama prošla regresí? Co vám to dalo?

Nejdřív jsem se cítila mírně zmatená a nevěřila jsem tomu, co jsem si v terapii vybavila, což je skoro totožné u většiny klientů, kteří se setkají s regresní terapií poprvé. Asi tři dny jsem nebyla schopná poznatky z terapie s nikým sdílet, ale pak se začaly dít změny. To, s čím jsem chtěla v terapii pomoct, se prostě začalo tak nějak samo upravovat i bez mého zásahu do reality.

Jaký je tedy postup, když se k vám klient objedná na terapii?

Různí se to od případu, ale převážně si s klientem povídám a praktikuji TOP terapii, tedy terapii přítomného okamžiku. Po nějaké době nám většinou vypadne podstata problému. Někdy jednou větou pojmenuje klient téma a můžeme rovnou začít s regresí, jindy regrese vůbec není nutná a zůstáváme u jiných technik. Jsem přesvědčená o tom, že když jste připraveni svůj problém vyřešit, pak je jedno, jaký způsob zvolíte. Velmi důležité je vybrat si terapeuta, se kterým rezonujete, a ke kterému máte důvěru. To je asi podstatnější než to, s jakou technikou ten člověk pracuje.

Jaký typ klientů za vámi nejčastěji chodí?

Sama jsem to nedávno analyzovala a zjistila jsem, že jsem opravdu profilovaná převážně na vztahy. I já jsem regresní terapii vyhledala kvůli vztahům, následně celých pět let studia řešila vztahy a nyní mi chodí na sezení klienti, kteří také chtějí pomoct se vztahy – k partnerovi, rodičům, kolegům v práci či sami k sobě, což v této době převládá. Lidé mají také potíže se sebedůvěrou, různými strachy a fobiemi, depresemi a ztrátou smyslu života.

A co váš soukromý život? Jaké máte koníčky, co ráda děláte?

Mé soukromí není moc záživné, protože nezbývá moc času na to, ho nějak atraktivně prožívat. Velkou část volného času věnuji četbě knih s duchovní tématikou, procházkám a rychlé chůzi přírodou i pasivnímu lenošení. Miluji spánek, takže ten si velmi užívám.

Jaký máte vztah ke zdravé výživě a zdravému životnímu stylu?

V době závodění jsem zažila přísné diety, držela jsem je 10 měsíců v roce. Má váha se na pódiu pohybovala okolo 38 až 42 kilo a mimo soutěže 48 kilo. Takže nyní se slovu dieta, počítání kalorií či jakémukoli omezení neskutečně vyhýbám a tak jako v životě, i v jídle se chovám velmi intuitivně. V restauraci si několikrát prolistuji jídelní lístek a čekám na to, co si tělo vybere. Někdy to je maso, jindy těstoviny a někdy se stane, že mé tělo touží po jakékoli potravině zelené barvy – to je pak velmi úsměvné vyjednávat s obsluhou restaurace. A doma vařím především intuitivně, takže se mě nesmíte nikdy zeptat, co jsem tam dala za koření nebo ingredience.

Co třeba taková detoxikace, využíváte ji?

Jednou ročně praktikuji desetidenní hladovku a třikrát ročně půst na úplněk či nov. Pravidelně se hýbu – vyměnila jsem fitcentra za přírodu, chodím jednou měsíčně na masáž – relaxuji a zbytek řeším mentálně, tedy autoterapií, autoprogramováním a hlavně vysílám vděk a pokoru. Kdybych si musela vybrat jen jednu věc, pak budu pokorná a vděčná, protože to vnímám jako nejpodstatnější část práce na sobě, která se dotýká fyzického těla i duše.

Chystáte pro klienty i nějaké semináře?

Rozhodně ano. Myslela jsem, že začnu až za pár let, ale když se „Vesmír rozhodl“, že už nyní, ráda tuto nabídku přijímám. Povedu semináře Intuitivní management, Myslete srdcem a Empatický přístup ke klientovi. Moc se na to těším!

Autor: Taťána Kročková vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS