Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Ester Davidová: Regresi prožíváme denně

1. 4. 2018

Spisovatelka, lektorka a regresní terapeutka Ester Davidová neměla ve svém životě na růžích ustláno. Právě vlastní životní zkušenosti ji dovedly k absolvování regresní terapie a následné mnohaleté práci s klienty.

Co vás přivedlo k terapeutické práci s lidmi?

Můj proces seberealizace začal před deseti lety. Tehdy jsem se v životě potýkala s mnoha problémy a absolvovala několik regresních sezení, které mi pomohly pochopit příčiny mých potíží. Za další dva roky jsem se začala této oblasti věnovat naplno. Mé životní příběhy mohou čtenáři nalézt v mých knihách Karmická sinusoida a Vesmírná sinusoida. Mé dceři jsem pak věnovala knihu třetí, a to Vztahovou sinusoidu – Příběh pro Jasmínku.

Jste vypravěčka lidských příběhů a také toho vlastního, ve svých knihách se nebojíte ukázat lidem své soukromí…

Ano. Čerpám jak ze svých životních zkušeností, tak z prožitků mých kurzistů a klientů. Ve své první knize vyprávím čtenářům o svém agresivním a despotickém otci, útěku z domova, potýkání se s drogovou a alkoholovou závislostí a také o svých dramatických vztazích s muži. Druhou knihou volně navazuji na knihu první a čtenář se dočte, kam až má cesta vedla. Vyprávím o své neplodnosti a častých potratech, o krásném, ale vyčerpávajícím vztahu s mým tehdejším partnerem a také o nevěře, z níž vzešla má milovaná dcera Jasmínka. Ve třetí knize dávám nahlédnout do vztahu, ve kterém jsem si prošla snad všemi rovinami, od chorobné žárlivosti, manipulaci až po bolestný úpadek sebe sama. Tato kniha je souhrnem toho, jak se z programu nedostatku sebeúcty dostat na cestu k uzdravení. Všechny knihy jsou pochopitelně obohaceny o příběhy z mé terapeutické praxe.

Na jakém principu vlastně funguje regresní terapie?

Mnozí lidé vycházejí z mýlky, že v regresní terapii jde pouze o vhledy do minulých životů, ale tak tomu není. Během terapie se dokážeme vrátit i do důležitých prožitků z dětství, například také do prenatálního období. Ale můžeme taktéž pracovat s odpověďmi „tady a teď“. Já regresi říkám „povídání se zavřenýma očima“. Díváme se dovnitř, do svého nitra a do své duše. Na tomto základě jsme schopni rozvzpomenout se na důležité okamžiky svého života, přicházet si na bloky a příčiny našich problémů a pochopit jejich souvislosti s momentální situací. Regresi vlastně prožíváme několikrát denně. Vzpomínáme, co bylo včera, co jsme mohli udělat jinak, jaké byly poslední Vánoce, náš poslední rozchod, co řekl přítel, než odjel na služební cestu. Stále si v hlavě něco přehráváme. Akorát si v tomto případě neuvědomujeme podstatu vzpomínek a fakt, že si můžeme vzít z minulosti ponaučení.

A jak může regrese konkrétně klientovi pomoci?

Pomůže mu nahlédnout do sebe a naučit se spolupracovat se svým podvědomím. Nalézt odpovědi na své otázky, objevit příčiny svých bloků a problémů. Zpracovávat nefunkční programy, strachy a úzkosti, pojmenovat a uvolnit potlačené emoce. Zklidnit své nitro. A uvědomovat si životní souvislosti. Už pouhé uvědomění si mnohdy dokáže sjednávat automatickou nápravu. Pak už je na každém z nás, nakolik jsme schopni získané poznatky aplikovat do běžného života.

Máte pro čtenáře nějakou konkrétní radu?

Každý jedinec je individualita a měl by se řídit sám sebou a naslouchat svému nitru. Ty klíče, jak na to, si neseme všichni v sobě.

Jak ovlivnily zážitky z regrese váš život?

Dodala bych, že mě ovlivňují stále. Díky této technice jsem se naučila nahlížet do svého nitra a hledat odpovědi tam. Jsem za to velice vděčná a s upřímností mohu říci, že mi regresní terapie dopomohla nalézt samu sebe. 

Věnujete se regresím i nadále?

Regresní terapie už nedělám, ale věnuju se naplno upořádání kurzů, občas i seminářů, také píšu články a knihy. V současné době připravuju videoprogramy pro své klienty, kteří si nemohou dovolit absolvovat mé kurzy osobně. Také natáčím vedené relaxace a meditace. Jsou volně dostupné na internetu.

Jak vlastně vypadá váš den?

To je různé. Vstávám brzy – nejspolehlivějším budíkem je má dcera. A záleží, zda je ten den pracovní, nebo je to den mého vlastního volna. Sama jsem svým pánem, takže si sama určím, kdy budu pracovat a kdy odpočívat. K psaní potřebuju samozřejmě klidovou fázi. Dcera už naštěstí navštěvuje školku, takže tento čas využívám ke své práci, tvorbě a psaní. Navíc jsem noční pták, takže jakmile dcera usíná, pokračuju ve své tvorbě.

Jaké jsou vaše další zájmy?

Jsem spíš domácí typ. Jednu dobu jsem ráda podnikala různé cesty do zahraničí, ale s přibývajícím věkem zůstávám věrná svému domovu a poznávání krásných míst ve svém okolí. Miluju hory, zejména Beskydy. Procházky po horách mě nesmírně nabíjejí. Jsem velikým milovníkem četby a nedokážu si svůj den představit bez hudby. U nás doma stále něco hraje. Od hudby relaxační až po keltskou.

Jste narozena ve znamení býka. Jaký máte vztah k jídlu a požitkům tohoto druhu? Najde se u vás doma i zdravá výživa?

Došla jsem k tomu, že tělo je nejlepší rádce a vše by mělo být v rovnováze. Nevyhýbám se masu ani občasné skleničce vína. Jednoduše naslouchám svému tělu, dávám mu, co si žádá a na co má chuť. Pochopitelně nic nepřeháním. Jako správný býk miluju jídlo a jsem veliký požitkář. Mezi „biomatky“ se tedy rozhodně neřadím.

Co plánujete do budoucna?

Cesty do zahraničí letos v plánu nemám, ale s kolegyní Lenkou Perextovou pracujeme na novém projektu Být sobě terapeutem. Rády bychom formou videoprogramů předávaly své vlastní životní i terapeutické zkušenosti a naučily ženy i muže, aby si sami dokázali pomoci na své cestě seberealizace. A také pořádáme semináře a pobyty pro ženy. Věnujeme se tématům rodových linií, léčení energie dělohy a zaměřujeme se na ženská traumata. Jinak stále zůstávám u pořádání kurzů regresních terapií a jógových pobytů v Beskydech a nedávno vyšla i moje nová kniha, tentokrát pro děti a jejich moudré rodiče. Jmenuje se Kiliánovo tajemství.

Autor: Taťána Kročková vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS