Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Lucie Krejčí: Detoxikace má nezastupitelnou roli

1. 9. 2018

Lucie Krejčí je terapeutkou Joalis na Moravě. Z malého krámku s bylinkami v rodném Zábřehu rozšířila svou působnost až do Brna, kde zároveň přednáší pro začínající terapeuty detoxikační medicíny.

Co vás přivedlo k detoxikační medicíně?

Jako většinu z příznivců alternativní medicíny a duchovního rozvoje mě k práci s bylinkami přivedla vlastní nemoc, bolest a pocit nespokojenosti. Před lety jsem zoufale chodila od jednoho lékaře k druhému, ale nikam to nevedlo a mé vleklé ženské zdravotní problémy byly pořád horší. Až díky bylinkám a detoxikační medicíně jsem se z toho dostala a nyní chodím k lékaři jen na preventivní prohlídky. Problémy se nevrátily.

Zajímala vás tahle oblast odjakživa?

Už jako dítě jsem měla ráda rostlinky a hlavně bylinky. Listovala jsem knížkami Pavla Váni a v hloubi duše jsem toužila léčit a pomáhat lidem i zvířatům. Tuhle cestu mi ale uzavřelo mé nepříliš vysoké sebevědomí a touha žít v souladu s okolím, a tudíž jednat podle něj. Nevěřila jsem, že bych mohla jít studovat medicínu – moje výsledky ve škole nebyly z mého pohledu perfektní.

Kam vás tedy osud zavál předtím?

Po studiích jsem mnoho let pracovala v cestovním ruchu a budovala informační centra. Ta práce mě moc bavila, protože mi umožňovala dělat něco dobrého pro druhé. Měla jsem radost, když jsem klientům mohla pomoci a oni se spokojení vraceli. Později jsem byla zaměstnaná v jedné z nejlepších výrobních firem v širokém okolí Šumperka – měla jsem dobrou práci za dobré peníze, ale byla jsem chronicky nemocná, unavená a nešťastná.

Co se stalo potom?

Cítila jsem, že už nemůžu dál a z firmy jsem odešla. Po dalších peripetiích a po nastartování hledání své cesty jsem si v Zábřehu otevřela obchůdek s bylinkami, přírodní medicínou, biopotravinami a duchovní literaturou. V obchůdku jsem začala organizovat různé přednášky a semináře z oblasti alternativní medicíny a duchovního rozvoje a pomalu začala chápat, o čem to všechno je. Potkala jsem tu spoustu úžasných bytostí, kterým jsem dodnes vděčná za svůj růst. Hledala jsem způsob, jak lidem najít odpovídající bylinku nebo tinkturu a určit jejich nemoc a zároveň jim co nejefektivněji z této nemoci ukázat cestu. Tak jsem se dostala k detoxikační medicíně Joalis a začala ji studovat. Přístroj Salvia umí nejen vybrat správné přírodní doplňky pro klienta, ale také napoví o zatížení jednotlivých orgánů a tkání, o problémech metabolismu a intoleranci potravin, emocionálním nastavení a mnoho dalšího.

Jak jste začínala?

Zpočátku jsem tuto metodu a přípravky Joalis uplatňovala na svých blízkých, začala jsem detoxikovat celou rodinu. Výsledky jsem viděla brzy jak u manžela, tak u sebe. Postupně jsem tedy začala Salvii používat ve svém obchůdku a dnes už mám řadu spokojených klientů. Krámek jsem opustila až z rodinných důvodů, když jsme se odstěhovali do Brna. Nyní pracuji jako terapeutka, abych se mohla plně věnovat klientům a dalšímu studiu. V současné době mám poradny v Zábřehu, v Brně a příležitostně i v Olomouci. V Brně působím také jako lektorka a přednášející na seminářích pro začínající terapeuty v místním Body Centru.

V čem vidíte klady detoxikační medicíny ve srovnání s medicínou klasickou?

Detoxikační medicína má nezastupitelnou roli v prevenci onemocnění a v řešení chronických problémů. Na rozdíl od klasické medicíny jde k jádru problému, hledá a řeší příčinu až do nejhlubších struktur. Obrovským přínosem detoxikace je také pozitivní vliv na psychiku a emocionální rozpoložení člověka. Na klientech, kteří se detoxikují několik měsíců, pozoruji výrazné změny. Jsou spokojenější, klidnější a často se tak nezaobírají problémy, které je předtím tížily. Pracuji také s několika klientkami s depresemi. U mnoha z nich se nám už podařilo ve spolupráci s lékaři vysadit antidepresiva. Pro ty ženy je to obrovský pokrok.

Co u této metody považujete za nejdůležitější?

Důležité je, že kapky Joalis jsou pouze na přírodní bázi a nezatěžují tělo dalšími nežádoucími látkami. Nemají vedlejší účinky jako mnohé léky. Celá řada mých klientů si prošla mnoha různými vyšetřeními i různou medicínskou léčbou, ale problémů se nezbavili. Jsou to například alergici, astmatici, ekzematici, lidé po borreliových infekcích a podobně. Teprve po odstranění různých toxinů z těla se jejich stav velmi výrazně zlepšil, nebo dokonce úplně vyřešil. Klasická medicína totiž nepracuje s toxiny, jako jsou těžké kovy, zátěže z očkování, metabolity nebo emocionální zátěže. To všechno lze ovšem pomocí EAV přístroje v těle detekovat a následně odstraňovat díky správnému navedení imunitního systému.

Z vyřešení kterých případů jste měla největší radost?

Velkou radost mám, když mi klientka hlásí, že je těhotná. Mám několik maminek, které nemohly otěhotnět a teď mají zdravá miminka. Moc mě těší, když mi rodiče přijdou říct, že jejich dříve často nemocné dítě za poslední rok nebo dva téměř vůbec nestonalo. Nesmírně šťastná jsem z paní, která roky trpěla migrénami a nemohla chodit do práce ani jet nikam mimo domov, protože měla několikrát do týdne velmi silné bolesti hlavy. Dnes pracuje a jezdí s dětmi po výletech. Nejšťastnější ale jsem, když vidím, že klient přijal odpovědnost za své zdraví, změnil třeba jídelníček, způsob chování, posunul se vpřed. Detoxikace mu k tomu dala sílu a pomohla uvolnit „zajeté“ způsoby myšlení.

Se kterými přípravky máte nejlepší zkušenosti?

Mezi mé nejosvědčenější přípravky počítám všechny takzvané dreny, které čistí základní orgány. Jsou to Joalis LiverDren, VelienDren, UrinoDren, RespiDren a CorDren. Z těch specifických používám velmi často Spirobor na borrelie nebo přípravky na odstraňování toxinů a ložisek ze střev: Calon, Activ-Col, ColiDren a Enternal. Na poruchy trávení jsou dobré Joalis Metabol a Metabex, na čištění nervového systému zase Joalis Mezeg. A samozřejmě kapky na odstranění psychických a emočních toxinů – Streson a Emoce.

Co v poradně řešíte nejčastěji?

Často řeším různé gynekologické problémy, nepravidelnosti menstruace nebo nepříjemné projevy v klimakteriu. Vděčnými klienty jsou děti, protože jejich časté nemoci nebo ekzémy se díky detoxikaci velmi rychle lepší. Velkou radost mám z těch, které už měly domluvený termín trhání mandlí, a když došlo na věc, nebyl důvod zákrok provádět. Kupodivu si cestu ke zdraví přes mou poradnu našli i muži. Jeden velmi starý pán, bylo mu asi 90 let, si velmi přál vyhnout se dialýze. Jeho ledviny na tom byly velmi špatně, ale podařilo se nám je přeci jen vyčistit a fungují velmi dobře. Často s klienty řeším také jejich psychické problémy, smutky, pocity méněcennosti. Někdy jim stačí jen si popovídat. Proto si rozšiřuji vzdělání v oblasti psychosomatiky, abych jim mohla lépe pomoci.

Co je pro nastartování terapie nejdůležitější?

Zejména pochopení toho, co nemoc způsobuje. Je potřeba, aby klient sám měl chuť uzdravit se i za cenu toho, že bude ve svém životě muset něco změnit. Bez toho to často nejde. Nedílnou součástí terapie je i změna životosprávy. Často u klientů testuji různé potravinové intolerance a problémy s metabolismem, třeba u bílé mouky nebo mléčných výrobků. Proto se věnuji také výživovému poradenství a klientovi, který má problém s některými potravinami, jsem schopná poradit, co z jídelníčku vypustit, případně jak něco nahradit, aby mu jídlo chutnalo.

Co děláte ve volném čase? Jak relaxujete?

Nejraději trávím čas v přírodě. To mi dodává energii a uvolnění. Několik let jsem chodila na procházky s naším psem, který byl mým věrným společníkem. Bez něj se mi nedaří dostat ven tak často, jak bych potřebovala, tak se snažím chodit pěšky i po městě. Rádi s manželem vyrážíme na výlety, hlavně do přírody. V zimním období hrajeme rekreačně badminton. A úžasnou vzpruhu mi dodává jóga. Jinak si ráda čtu, posledních pár let hlavně to, co souvisí s alternativní medicínou.

Co byste doporučila začínajícím terapeutům?

Aby se nebáli udělat první krok, začali měřit a detoxikovat, nejprve sebe a své okolí, potom i další zájemce. Prvotní obavy a nejistotu mohou překonat jen tím, že budou metodu používat a věnovat se jí naplno. Nejhorší je překročit svůj vlastní stín, své obavy a pocit nedostatečnosti. Pokud budou mít správný záměr, klienti si je najdou.

Autor: Jitka Menclová vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS