Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

MUDr. Josef Jonáš: Nezvaný host v nás

1. 2. 2016

Pokud se pokusíme definovat vše, co může na lidský organismus působit jako toxin, tak se nám na mysl dostanou především logické jedy, jako chemikálie nebo toxické kovy. Existují ale i další toxiny, o kterých se zatím tolik neví.

Velké procento lidí v mé ordinaci si stěžuje na chronické rýmy a přetrvávající záněty v horních cestách dýchacích. Odstranil jsem chemikálie, kovy, infekční ložiska, metabolity, ale zdravotní problém nezmizel.

Nakonec mě napadlo podívat se na bílkoviny. Náš organismus (především sliznice orgánů, které jsou přístupné zevnímu prostředí), je totiž vystavován nepřetržitě útokům bílkovinných částic. Pokud je bílkovina součástí potravy, musí se rozložit na jednotlivé aminokyseliny, které jsou pak sestavitelné do řetězců vhodných pro využití v lidském organismu. Žádná cizorodá bílkovina z potravy nemůže v lidském těle existovat a kolovat, zavinila by smrt.

Invaze bílkovin

Na procesu zpracování bílkovin se podílí mimo jiné celý zažívací trakt svými enzymy, mikroorganismy a dalšími součástmi trávicích procesů. O to však nyní nejde. My hovoříme o bílkovině, která se vyskytuje kolem nás, ale není součástí potravy!

Každé pylové zrnko představuje zároveň zrnko bílkoviny. Prach, mikroorganismy i roztoči, to všechno jsou ve své podstatě bílkovinné částice, stejně jako chlupy zvířat nebo prach z peří. Tato bílkovina nemůže být metabolizována, musí být z lidského organismu odstraněna jako nežádoucí element. Je proto sliznicemi dýchacího traktu dopravována do horních partií dýchacího systému, odkud je hlenem, kašláním a dalšími očistnými procesy exportována zpět do zevního prostředí. To se však podaří jen s částí bílkovin. Například vaginální sliznice se tímto způsobem cizorodé bílkoviny zbavit neumí.

Úkol detoxikace

Imunitní systém se nikdy nevrací zpět. Jestliže jsou bílkovinné části ve sliznici trvale přítomny, dochází k chronickému zánětu. Sliznice na to reaguje různými příznaky, například chronickou rýmou nebo gynekologickým výtokem. Proto je odstranění bílkovinných částic ze sliznic jedním z úkolů detoxikace. Podle praxe se dá říci, že jde o úkol v řadě případů naprosto zásadní.

K odstranění cizorodé bílkoviny jsme vyvinuli preparát Joalis Non-Grata, tedy „Nežádoucí“. Zajímavé je, že přísunu bílkovinných částic na sliznice jsou vystaveni všichni lidé, ale problémy trpí jenom určité procento populace. Roli v tom hraje kvalita imunitního systému, jako mnohem důležitější faktor se však projevil stres. Jestliže je tkáň v nějakém životním období stresována, ztrácí schopnost spontánní autonomní detoxikace a toxiny v ní zůstávají. 

Autor: MUDr. Josef Jonáš vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS