Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

MUDr. Josef Jonáš: Přechodem život nekončí

1. 5. 2017

Termínem přechod či klimakterium se obvykle u žen označuje stav, kdy utichá jejich pohlavní hormonální aktivita, ztrácejí plodnost a objevují se známky přechodu do jiného, nového životního období.

Přechod s sebou může přinést různé nepříjemnosti, které jsou třeba jen přechodné – návaly, psychické problémy, dokonce i poruchy paměti. Objevují se různé fyzické potíže, potom se stav stabilizuje a žena se opět dostává do velmi dobré kondice.

Přechod nastupuje v různém věku, někdy se dokonce dostavuje i předčasně. Většinou však nastává až po překročení padesátky. Probíhá individuálně v tom smyslu, že některé ženy si téměř ničeho nevšimnou, zatímco jiné velice trpí, dokonce se musí léčit kvůli různým potížím. Obvykle se přechod „léčí“ tak, že se podávají ženské hormony, často chemicky vyrobené. Řada žen dnes bere hormony přírodní, tzv. fytoestrogeny, které se nacházejí například v sóji. Není to ale léčení v pravém slova smyslu, pouze jakési odsunutí nebo zmírnění problémů.

Jíst, či nejíst?

Lidé, kterým je neustále zima nebo teplo, mohou mít v nepořádku regulaci hypotalamu. Dokonce se vyskytují tzv. hypotalamické periodické teploty, při kterých vyletí teplota poměrně vysoko, třeba až k 40 stupňům, za dva nebo tři dny ale většinou klesá. Mnoho lidí také zápolí s tím, že hypotalamus reguluje pocit sytosti a hladu. Tím kontrolujeme množství požité potravy, máme pocit sytosti a můžeme jídlo odložit. Právě tady je velmi častá porucha oběma směry, ať už jako mentální anorexie, kdy vlastně hypotalamus nedovoluje člověku, aby vůbec jedl, nebo naopak bulimie, kdy člověk denně spořádá nesmírné množství jídla a nikdy se nenasytí.

Z těchto znalostí potom vycházejí možnosti detoxikace, které ženě velmi prospívají a pomohou jí projít přechodem téměř neznatelně bez zvláštních výkyvů.

Potíže nejsou přirozené

Jako vždy začínáme přípravky Joalis Activ-Col, případně Embrion, a pokračujeme produkty Joalis Activ-Acid nebo Biosalz v lihové formě, protože celková kondice organismu a snížení toxinů, které se produkují v našem organismu, jsou nesmírně důležité a v tomto případě zásadní. Teprve pak přijde na řadu specifický přípravek Joalis Hypotal, který slouží k detoxikaci hypotalamu a hypofýzy. K tomu bych ještě doporučil Joalis Vegeton na vegetativní nervový systém. Všechny tyto přípravky umožní absolvovat přechod bez nepříjemných a dlouhodobých problémů. Potíže v klimakteriu totiž rozhodně nejsou přirozené, představují vždy nějakou poruchu. Naštěstí je ale možné se jich zbavit nebo se jim preventivně vyhnout. 

Autor: MUDr. Josef Jonáš vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS