Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

MUDr. Josef Jonáš: Srdce a detoxikace

20. 4. 2016

Srdce je křehký orgán a jeho onemocnění patří k velmi častým příčinám vzniku závažných chorob, nebo dokonce smrti. Srdce je však propojené s cévním systémem, takže hovoříme o srdečně-cévním systému, kam patří také tepny a žíly.

Podle čínské medicíny je srdce sice pokládáno za jeden z pěti mateřských orgánů, ale není to s ním tak jednoduché. Je totiž výrazně ovlivňováno dalšími orgány pentagramu. Velký vliv na něj mají játra, ledviny a slezina. Játra, jak víme, ovlivňují nejen vazivový, ale i nervový aparát srdce a také kvalitu vaziva v koronárních cévách. Slezina ovlivňuje kvalitu srdečního svalu, ale také osrdečník, protože jeho vnitřní strana je pokryta epitelem, který patří pod vliv sleziny.

Sice máme přípravek Joalis CorDren, ale nemůžeme se spoléhat na to, že právě on vyřeší všechny srdeční problémy a že bude jeho užívání dostatečnou prevencí toho, aby nedošlo k poruše srdeční činnosti. Velice zásadní a důležitou úlohu hraje info-energetická kvalita ostatních orgánů.

Od jater ke slezině

Energie jater, představující agresi, úzkost nebo strach, je velice zásadní energií, která poškozuje celou srdeční strukturu. Také špatná energie ledvin rozhodně nezaručí, že naše srdce bude dlouhodobě zdravé. Naopak může způsobit celou řadu srdečních dysfunkcí. Chceme-li odstranit ložiska z myokardu a tím zabránit ochablosti srdečního svalu, takzvanému „stařeckému srdci“, musíme věnovat péči slezině.

V otázce zdravého srdce hraje důležitou roli také krevní tlak. Škodlivý vliv na srdce má vysoký tlak, protože srdce musí protlačovat krev proti velkému odporu. Namáhá se a rozšiřuje, což způsobí, že chlopně k sobě dostatečně nedoléhají a nezabraňují návratu krve například z komory do předsíně. O krevním tlaku nerozhoduje přímo srdce, ale jiné orgány. Proto musíme i tomuto tématu věnovat velkou pozornost, chceme-li si uchovat srdce zdravé.

Vzdálená ložiska

Srdce poškozují také toxiny ze vzdálených orgánů. Velmi známý je především vliv streptokokového toxinu z chronických ložisek, uložených například v mandlích. Tato ložiska se však mohou nacházet i v jiných orgánech, jako je lymfatický systém, střevo nebo žlučník. Na streptokokový toxin mohou reagovat některé orgány, například klouby, ledviny, ale také srdce. Touto reakcí je zánět srdeční nitroblány a poškození funkce chlopní. Detoxikace se proto musí týkat i těchto ložisek. A to nejen takových, která obsahují streptokoky: také jiné mikroorganismy jsou pro srdce nebezpečné. Jedná se především o původce různých virových onemocnění. Důležitou roli hraje také imunitní systém, který zabraňuje propuknutí různých infekcí, které mohou srdce poškozovat.

Po přečtení těchto řádků si jistě myslíte, že detoxikace srdce je velice komplikovaná záležitost, a máte naprostou pravdu. Očista srdce opravdu patří mezi nejsložitější procesy v oblasti detoxikace. To ale neznamená, že bychom se jí neměli věnovat.

Autor: MUDr. Josef Jonáš vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS