Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

MUDr. Josef Jonáš: Zákonitosti toku energie

1. 6. 2016

Zdrojem patologické energie nejsou jen emoce, ale i naše strava. Je tedy třeba uzdravování slezinného okruhu doprovázet i určitým způsobem stravování, abychom neživili jeho patologii.

Slezina i slinivka jsou nepříznivě ovlivňovány nadměrnou konzumací jednoduchých nebo rafinovaných cukrů a ovoce. Tyto jednoduché cukry v těle vytvářejí kyselé prostředí a vyčerpávají zásoby minerálů. Konzumace cukru je zvláště škodlivá pro slinivku. Způsobuje totiž obtíže tím, že zvyšuje výkon tohoto orgánu tak, aby udržel konzistentní hodnoty cukru v krvi. Konzumace jednoduchých nebo rafinovaných cukrů způsobuje traumatický efekt následkem odpovídajícího úbytku minerálů a ostatních ochranných činitelů.

Pořadí je důležité

Budeme-li chtít detoxikovat zdravotní problémy související s okruhem sleziny, je třeba, abychom řešili vždy onu základní energii ohrožení, kterou spojujeme s játry, protože v játrech může vzniknout agrese, která nás chrání, umožňuje nám bojovat, vzdorovat a být aktivní. Pak k přípravku Joalis LiverDren připojíme Joalis VelienDren, který řeší patologickou energii sleziny. To samo o sobě může vést k tomu, že se celý systém s dalšími poškozeními vyrovná. Není to ale pravidlem, a proto jako třetí podáváme přípravek zmíněného periferního orgánu, u lymfy například Joalis Lymfatex, u štítné žlázy Joalis ThyreoDren a tak dále.

Důležité přitom není jen užívání detoxikačních přípravků, ale i pořadí, v jakém je podáváme. Toto pořadí musí sledovat tok energie. Nemůžeme začít od konečného orgánu, kde se projevuje problém, aniž bychom postihli podstatu. Pokud bychom pořadí obrátili, nedosáhli bychom úspěchu. Přemýšlejme proto dynamicky, chápejme energii jako trvale tekoucí jev. Musíme sledovat směr tohoto pohybu, musíme znát jeho zákonitosti a potom jsme schopni použít nejen příslušné přípravky, ale především je seřadit do pořadí tak, jak se patologická energie v našem organismu pohybuje.

Minerály a pohyb

Mastné, tučné nebo „těžké“ pokrmy mohou přispět k potlačení vyvážené funkce sleziny, protože přímo ovlivňují produkci lymfy a její hustotu. Výrobky z mouky lidské tělo pomaleji tráví a hůře rozkládá. Mohou tak zapříčinit pocit těžkosti a lenosti.

Při řešení takovýchto problémů je důležitá přítomnost dostatečného množství minerálů ve stravě. Zelenolistá zelenina a mořské řasy jsou účinnými cestami k nápravě uvedených nerovnováh. Obecně lze říci, že by strava měla být lehčí, bez přemíry koření a neměla by být vařená příliš dlouho. Omezený by měl být i příjem produktů z mouky. Pro obnovení zdraví všech orgánů může pomoci konzumace složených karbohydrátů ve formě celých zrn, jako jsou lepivá rýže nebo jáhly. Pro stimulaci funkce sleziny, chod lymfy a slinivky je ale velmi důležitý také pohyb. V závislosti na individuální kondici se proto zkuste aspoň trochu hýbat. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Autor: MUDr. Josef Jonáš vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS