Bio Revue
Předplaťte si tištěné
vydání časopisu
BIOREVUE a ušetříte!
Tel.: 225 985 225

Vendula Kociánová: Všechno na světě je božské!

1. 9. 2018

Vendula Kociánová se považuje za labužnici života. Pomáhá ženám i mužům v partnerských vztazích, zabývá se sexualitou a uzdravuje nejen duši, ale i sídlo ženství – vagínu, která dává ženám zdraví a sílu.

Zabýváte se hodně vztahy a sexualitou, jak vy sama působíte na druhé?

Jsem taková rázná raketa, kde stojí voda, tam hodím granát. Z toho důvodu ze mě možná muži šílí, ale neřekla bych, že v pozitivním slova smyslu. Mají trému nebo si myslí, že mě nezvládnou. Až někdy po letech se mi třeba svěří, že mě chtěli oslovit a báli se. Naštěstí teď mám poprvé přítele, který přede mnou stojí jako skála a všechny mé změny z klidných vod na drzou a rychlou holku, pak na podrážděnou matku nebo vášnivou milenku snáší bez hnutí brvou. Ale vím, že je to pro něj těžké. Jsem autentická a už se neschovávám za role hodné holčičky a dokonalé ženy.

Vedete semináře pro ženy na podporu jejich ženství, co by měla žena vědět nebo dělat pro to, aby byla šťastná?

Vyvinula jsem si takovou vlastní metodu, které říkám vaginální regrese, a mám na ni přesný a funkční postup, aby se ženy dokázaly samy vyléčit z vleklých fyzických i psychických problémů. Funguje to trošku přeneseně i na muže, jen vagínu vyměníme za penis. Tato doba už nechce patlání se v minulosti, neustálé čištění a řešení, co kde která babička provedla dědovi z třetího kolena. Chce to rázně a důsledně převzít odpovědnost za to, co se mi v životě děje, a začít svět konečně tvořit tak, jak chceme. Vymanit se z rolí obětí a začít žít bez fňukání.

Provádíte i vaginální mapování?

Ne. Mám za to, že by došlo k uvolnění opravdu hlubokých skrytých traumat, které mohou být od nejlehčích až po ta nejtěžší. Na to musí být člověk sám, ve svém bezpečí a se svou vlastní energií. Chodí za mnou ženy, které procházely vaginálním mapováním na kurzech či terapiích a řekly, že nejvíce se dostaly do hloubky až samy se sebou doma. Není to nic těžkého, stačí se odhodlat a naše vědomí už ty skryté komůrky začne otevírat samo.

Ženská vagína je velké téma…

Vagína je místo, které bylo zatracované po staletí, protože se vědělo, kolik se v ženském pohlaví skrývá síly a moci. My si tuto sílu dokážeme kdykoli silnou emocí, vlastním přáním nebo chybějící pokorou uzavřít. Po generace si předáváme lži, že je to místo, které si nezaslouží naši pozornost. Místo, skrze které zažíváme bolest a jsme jako ženy zneužívány. Také je to taková pokladnice ženských emocí. Jakákoli emoce se do vagíny nebo do dělohy zapíše. Pozitivní emoce ji vyživují, ty negativní naopak uzavírají a způsobují zatvrdliny, nechuť k sexu, vaginální infekce, rakoviny, neplodnost a podobně. Když je toto místo plné bolesti a špatných vzpomínek, tak „umře“. A my ho musíme začít rehabilitovat stejně, jako třeba kotník po půlročním nošení sádry.

Co všechno se může rehabilitací změnit?

Emoce se začnou vyplavovat ven a najednou ženě dochází spojitost mezi tím, jak se cítí, a tím, co sama nevědomě dělá. A když si ve své pánvi pěkně uklidí, je tam najednou místo pro krásné zážitky, a to nejen sexuální. Objevuje se větší otevřenost, větší víra v sebe samu, touha mít se ráda, pečovat o sebe, stát si za svými názory, umět se bránit a říkat ne. Upraví se bolesti, menstruace, vyléčí se rakoviny a cysty. Práce s naším pohlavím má dalekosáhlé výsledky, ale žena si musí uvědomit, že hnací silou je její vnitřní rozhodnutí. Největším dárkem pro mě je, když to všechno předám a klientka mě už nepotřebuje, protože ví, jak se sebou pracovat.

Čemu se ještě věnujete?

Zaměřuji se na práci s vnitřním světem. Nepoužívám žádná kouzla ani žádné ezoterické pomůcky. Pomáhám klientovi pomoct podívat se, jak to vevnitř má, jak jeho vnitřní stav souvisí s jeho nynějším životem a co se na tom dá změnit. Moc mě baví lidem ukazovat, že například náladu partnerského vztahu dokážou změnit během pár vteřin. Věnuji se převážně konzultacím. Ty provádím denně, ale vždycky si nějaký čas udělám volno. Ráda si užívám samu sebe. Sauna, filmy, vonné tyčinky, výlety s nejlepšími přáteli, les, čajovna, hraní, ale taky nakupování, vysedávání po kavárnách a vše, co patří do konzumního světa. Neodděluji duchovní a hmotný svět. Někdy jsem ráda v lese, jindy klidně celý den na počítači a nevadí mi to. Všechno tady na tom světě je božské a já se snažím žít se vším ve shodě.

Autor: Taťána Kročková vytisknout

Vaše názory

Přidat svůj názor

Created by ArtWeby | Powered by ArtCMS